22 Ağustos 2011 Pazartesi

Ve bir-ki-üç-dört !


Herkese merhaba,

Bazılarınız beni Okuyan Kedi olarak tanıdı bile. Ocak ayından beri blog sayesinde sürü süper insanla tanıştım, Twitter'ın da bundaki rolünü küçümseyemem, ve ben tüm olan bitenden oldukça da keyif aldım. Demek ki bloglar güzel ve faydalı şeyler.

21 yaşında, yeni mezun ama öğrenci kalmaktan memnun olduğu için yüksek lisansa devam eden biriyim. Kedileri severim, her canım sıkıldığında ya oje sürerim ya da saçlarımı kestiririm (son 4 senedir saçlarım omuz seviyesini geçemedi).

Bugün yaratıcı günümdeyim sanırım. Önce İzleyen Kedi şimdi de burası, yani Dinleyen Kedi pıtır pıtır ortaya saçıldı.

Dinleyen Kedi, müzik üzerine bir blog olacak. Biliyorum, birazcık Güzin Abla blogu gibi oldu adı Dinleyen Kedi olunca ama olsun, çok isterseniz, bir derdiniz sıkıntınız olursa, mail atabileceğinizi biliyorsunuz.

Albümler, Konserler ve müzikle ilgili aklınıza gelebilecek birçok şey yer alır diye düşünüyorum burada. Ben yeni türler, gruplar, sanatçılar keşfettikçe, ilginç yazılar ortaya çıkacaktır. Çıkar tabi.

Şimdi edebiyat, sinema ve müzik konusundaki artık bilgi mi dersiniz, yoksa aşinalık ya da birikim mi bilemiyorum ama o şeyi sıralayacak olursak şöyle:

1. Edebiyat (elbette)
2. Sinema
3. Müzik

Müzik ile olan ilişkimi anlatmaya tek bir anekdot yetecektir. İzmir'de, ki ailem İzmirli çok uzun süredir, tam 3 kuşaktır soyadımızı duyan müzik hocaları bu soyadı taşıyan kişilere ders vermeyi reddediyor. Elbette herkes müziğe yetenekli olamaz. Biz değiliz. Olmuyor yani. 1900'lerde keman ile başlayan, 1950'lerde yerini mandoline bırakan ve 1990'lardaki piyano akımı sonrasında herhangi bir alet çalabilme başarısına erişen yok. Rekor bende. Tam tamına 6 ay piyano dersi aldım, 3 notadan oluşan bir çocuk şarkısı bile çaldım.

Müziğe yeteneğim yok, evet. Fakat iyi bir dinleyicim.

Gerçekten.

Peki Dinleyen Kedi'de neler yer alacak? Elbette ben aklıma estikçe müzikle alakalı her şeye vericem ve eğlenceli olan da o fakat genel hatlarıyla şöyle:

Okuyan Kedi'de kitap yazıları neyse, Dinleyen Kedi'de de albüm incelemeleri o olacak.

Konser haberleri elbette olacak! Gittiklerimden fotoğraflı haberler hazırlamayı planlıyorum.

Klasik müzik severlere müjde! Bu konuda uzman sayılabilecek en yakın arkadaşım bizden yardımlarını esirgemeyecek. Onun engin bilgisinden faydalanıcaz böylelikle.

Dönemler ve akımlar benim ilgimi çok çekiyor. Bu konuda öğrendiklerime "anlaşılır" bir dille yer vermeyi planlıyorum.

Çok sık liste yapan ve bundan çok zevk alan biri olduğumu artık anladınız. Yoğun çalışmalar sonucu hazırladığım her moda uygun playlistler emrinizde olacak.

Ve elbette anketler! Anketsiz bir blog düşünemiyorum bile.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Zaman içinde sizden gelen yorumlarla da iyice yoluna sokarız diye düşünüyorum blogu.

Ay bence çok eğlenceli olucak gibi, sizce?

Yaşasın!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder